top of page

  Особливість роботи вчителя – вміння вберегти себе та учнів від однієї з найбільших бід – порожнечі душі, бездуховності. Справжня людина починається там, де є духовні цінності: гармонійна єдність суспільного і особистого, відчуття людської гідності, уміння цінувати свою та честь своєї Батьківщини, любов до праці, відвертість серця до радощів та скорбот інших людей. Виплекати особистість не лише інтелектуально та творчо розвинену, а й здатну на любов, співчуття, розуміння – основа педагогічної діяльності.

    Великий педагог Я. А. Каменський стверджував: «Наша професія найкраща, як ніяка інша під сонцем». Учитель – це особлива місія, особливий склад душі та розуму, це – відповідальність, терпіння, примножене знаннями. Учитель – трохи актор, так як йому відведена роль наставника, вихователя, провідника у світ знань. Такої ж думки притримується Іванна Володимирівна Ярмульська. Найголовніше в її місії – розуміти учня, приймати його таким, який він є. А також створювати психологічний комфорт, щоб і школярі, і вчитель від уроку отримували задоволення. ЇЇ професійна мета – виховати людину, здатну жити і діяти в стрімкому мінливому світі, реалізуючи свої творчі можливості і поважаючи інших людей.

   У своїй педагогічній діяльності ставлю перед собою завдання – стати прикладом для наслідування, постійно самовдосконалюватися, шукати нові знання. Бути вчителем, здатним проектувати освітнє середовище дитини, класу, школи, створити оптимальні умови для творчої самореалізації кожної особистості. На мою думку, кожен вчитель має буди духовно багатим, та щедро ділитися цим багатством з учнями. Маючи талант від Бога до віршування та декламаторського мистецтва, я не маю права не поділитися ним  зі своїми учнями. Саме з цією метою у навчальному закладі заснована творча студія «Рідне слово». Як неодноразовий дипломант обласного конкурсу читців імені Т.Г. Шевченка (2005р. – ІІІ місце ; 2011 р.- І місце, 2012 р. – І місце), переможець обласного фестивалю-конкурсу авторської поезії «Малишкові стежки» (2012 р.), автор двох поетичних збірок, плекаю любов до художнього слова у душах своїх вихованців.

   Не менш вагомою вважаю потребу зробити учня самостійною, відповідальною, стійкою до життєвих випробувань особистістю. Сьогодення вимагає готовності досліджувати проблемні ситуації і знаходити оптимальні способи їх розв'язання, розробляти проекти та втілювати їх у життя. Одним словом, розвивати універсальні навчальні дії. Адже хто, як не вчитель, навчить дітей бачити і любити людей, любити свою країну, нарешті, любити життя. 

bottom of page